labelخانواده و سلامت, مرجعیت
commentبدون دیدگاه

آتش زدن کتاب ‌هاریسون برخلاف روح اسلام و دعوت به علم و دانش است

آیت‌الله جعفر سبحانی به آتش زدن کتاب پزشکی ‌هاریسون واکنش نشان داده و این عمل را برخلاف روح اسلام و دعوت این آئین آسمانی به علم و دانش دانستند.

به گزارش شبکه اجتهاد،  آیت‌الله شیخ جعفر سبحانی در واکنش به آتش زدن کتاب پزشکی‌هاریسون واکنش نشان داده و این عمل را برخلاف روح اسلام و دعوت این آئین آسمانی به علم و دانش دانست.

متن بیانیه معظم‌له به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روایات از پیشوایان معصوم نقل شده است که فرموده‌اند: «اطلبوالعلم ولو بالصین» مسلماً علمی که باید در صین(چین) آموخت، علومِ دینی نیست بلکه دانش‌هایی است مربوط به جهان آفرینش و سنت‌های خلقت، که خداوند منّان در نهادِ موجودات قرار داده است.

بنابراین تلاش دانشمندان برای کشف ضوابط موجودات، علل و مدالیل آنها کاملاً محترم است هرچند که محتمل است برخی از آنها ناصواب باشد، اما این تلاش‌های آمیخته با درست و نادرست، سبب پیدایش یک رشته حقایق می‌گردد، بنابراین کتاب‌های علوم طبیعی و پزشکی که به نسبت کشف علل و مدالیل پدیده‌ها نگاشته می‌شود از احترامِ کامل برخوردار است، هرنوع تعرض به آنها برخلاف روح اسلام و دعوت اسلام به علم و دانش است.

انتقاد از محتوا شیوه پسندیده‌‌ای است اما تعرّض نامعقول، شیوه جاهلانه‌‌ای است که اتفاقاً در گذشته نیز بسیاری از کتابخانه‌ها با انگیزه‌های غلط طعمه حریق شده است.

در بحث پیرامون این مطلب، شرکت کنید

اطلاعات مرتبط

people_altاشخاص مرتبط: تبریزیان, جعفر, سبحانی‌ تبریزی, عباس
local_offerسایر طبقه‌بندی‌ها:

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست