labelاقتصاد و بازار, مرجعیت
commentبدون دیدگاه

واکنش مراجع تقلید نسبت به افزایش قیمت بنزین

سه تن از مراجع عظام تقلید در پی افزایش قیمت بنزین در شب میلاد رسول رحمت و وضعیت معیشتی مردم، با صدور بیانیه‌ جداگانه، ضمن ابراز تأسف و نگرانی تأکید کردند مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این طرح بررسی و لغو آن را اعلام نمایند.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، در پی افزایش بی‌سابقه قیمت بنزین در کشور و برخی اعتراضات، حضرات آیات لطف‌الله صافی گلپایگانی، ناصر مکارم شیرازی و سید محمدعلی علوی گرگانی در بیانیه‌هایی جداگانه نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

بیانیه آیت‌الله صافی گلپایگانی

بسم‌الله الرحمن الرحیم متأسفانه در حالیکه گرانی، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد؛ که موجب تأسف و نگرانی شدید است. از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.

بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی

بسم‌الله الرحمن الرحیم گرانی بنزین آن هم در حدّ سه برابر و آن هم در وقت نامناسب و بدون ذکر دلیل، یک شوک مهم بر افکار عمومی وارد کرد و اسباب بعضی نارضایتی‌ها گردید.

آیا بهتر نیست دولت یا رؤسای قوای سه‌گانه دلائل خود را برای این کار بیان کنند و افکار عمومی را به مدد طلبند و اگر بعد از شنیدن آن دلائل، افکار عمومی هماهنگ شد، اقدام نمایند و اگر دولت مشکلی دارد ـ که قطعاً دارد ـ آیا آن مشکل را با راه‌حل دیگری غیر از این راه نمی‌توان حل کرد؟!

به هر حال این کار آن هم بدین صورت، شتابزده به نظر می‌رسد و باید پیرامون آن بررسی بیشتری شود، و آنچه افکار عمومی را قانع کند، انجام دهند.

بیانیه آیت‌الله علوی گرگانی

بسمه‌تعالی خبر ناراحت کننده افزایش ناگهانی قیمت بنزین در شرایط فعلی که اثر تحریم‌ها و افزایش غیر متعارف ارز بر زندگی مردم فشار زیادی را وارد کرده است موجب ناراحتی شدید اینجانب گردیده است.

تمام مسئولین دلسوز و مدیران مملکتی باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی ایجاد آرامش در جامعه و دوری از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و حفظ وحدت ملی، پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه مخصوصاً در وضعیت اقتصادی مردم یک اصل مهم می‌باشد، لذا هرگونه رفتاری که موجب بروز مشکلات معیشتی بیشتر در شرایط فعلی برای مردم شود، از نظر اینجانب ناپسند و برخلاف مصالح ملی است.

اینجانب از همه نمایندگان مجلس می‌خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز می‌خواهم که تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد و به کار گیری جوانان مؤمن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.

گفتنی است، رسانه‌ها از تهیه طرح سه و دو فوریتی نمایندگان مجلس برای لغو تصمیم گران شدن بنزین در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر دادند.

در بحث پیرامون این مطلب، شرکت کنید

اطلاعات مرتبط

people_altاشخاص مرتبط: صافی گلپایگانی, لطف‌الله, ‫مکارم شیرازی, ناصر
local_offerسایر طبقه‌بندی‌ها:

پیشنهاد می‌کنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست